Extreme
Motorsport

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

News Home Motocross


Supercross training s Justinem HillemJosh Hansen - EP8 Anaheim 1

Josh Hansen race in Anaheim 1.Čtvrtý závod MMČR v Jiníně 20.7. 2014

Dějištěm čtvrtého závodu Mezinárodního mistrovství české republiky v motokrosu byl v neděli 20.července jihočeský Jinín. Bylo potěšitelné, že ani prázdninový termín, ani ohlášené tropické teploty neodradily jezdce od účasti – žebříky v obou hlavních kategoriích byly plné! Společnost silným motocyklům tentokrát dělaly ty nejmenší – osmdesátek se na startu sešlo 22.

 

Nejrychlejší na osmdesátce byl v Jiníně slovenský jezdec Šimon Jošt z českého týmu Osička – Pfeil. Vedoucí jezdec seriálu Petr Polák dokonale pokazil první jízdu a stačil se dotáhnout jen na 15. místo. Ve druhé jízdě už jel, jak jsme zvyklí, Šimon Jošt ale i ve druhé jízdě vedení uhájil a celkově zvítězil. Druhý byl Roman Maliha a třetí Jiří Matějec. Na startu chyběl další rychlý Slovák, Jozef Posluch, Petr Polák skončil celkově šestý, ale udržel celkové vedení v mistrovství třídy 85 ccm. Týnecký Ota Horák z týmu REDE MX pro problémy s motocyklem tentokrát do bojů na trati nezasáhl.

 

Ve třídě MX2 dosáhl dalšího výrazného výsledku v letošní sezóně protivínský Václav Kovář. V první jízdě jezdil třetí, pak se zdržel pádem a dojel až osmý. Ve druhé jízdě ale překonal oba své největší soupeře, Sulivana Jaulina i Bence Szvobodu a zvítězil! I přes bodovou ztrátu z první jízdy skončil nakonec celkově druhý, za Jaulinem. Bence Szvoboda dojel sice ve druhé jízdě za Vaškem, nedokončil ale první jízdu a byl celkově až desátý. Třetí v celkovém pořadí byl Marek Sukup, hned za ním skončil další Jihočech, blatenský Martin Finěk z týmu REDE MX, který dojel třetí v první finálové jízdě. V obou jízdách podal vyrovnaný výkon také budějovický David Soldát, celkově jedenáctý.

 

Souboj dvou hlavních zájemců o titul ve třídě MX1 – Florenta Richiera a Martina Michka – rozhodl tentokrát pro sebe Francoouz, když zvítězil v obou jízdách. Třetí dojížděl František Smola, o čtvrté místo sváděli vyrovnaný boj Jaromír Romančík s uzdraveným Martinem Kohútem – Kohút zajel lépe ve druhé jízdě a získal čtvrté místo pro sebe. Na šestém místě ukázal v první jízdě záda mladším soupeřům Michal Kadleček. Zdeněk Blábolil dojel v první jízdě 16., před Rožcem a Vaněčkem, ti mu to ve druhé jízdě oplatili a odsunuli ho na 19.místo; celkově byl Zdeněk sedmnáctý. Na body dosáhli v první jízdě taky Rakušané Heinz a Bermanschläger z Motosportu Chýnov.

 

Předposlední, pátý závod letošního Mezinárodního mistrovství ČR se pojede v neděli 17.srpna v moravských Petrovicích u Karviné.

 

Výsledky

Třída 85 ccm -  1. Šimon Jošt, SVK/Osička-Pfeil 50, 2. Roman Maliha, ALIMA CZ – 42, 3. Jiří Matějec, Team Max2 34, 4. Luděk Švábenský 30, 5. Daniel Stehlík, MSK Málkov 30, 6. Petr Polák, BoAutoprofi 28;

 

Stav MMR po 6 závodech -  1. P.Polák 255, 2. Š.Jošt 241, 3. R.Maliha 190, 4. M.Vondrášek 178, 5. J.Posluch 167, 6. D.Stehlík 159.

 

Třída MX2 -  1. Sulivan Jaulin, FRA, Buksa/ADOS KTM 45, 2. Václav Kovář, HT Group 38, 3. Marek Sukup, KRTZ 36, 4. Martin Finěk, REDE MX 35, 5. Milan Špičák, HT Group 33, 6. Martin Krč, SZA RT 30, 7. Rudolf Weschta, BV Racing 27, .. 11. David Soldát, BV Racing 19;

 

Stav MMR po 4 závodech -  1.S.Jaulin 192, 2. M.Sukup 146, 3. V.Kovář 137, 4. B.Szvoboda 131, 5. M.Finěk 115, 6. M.Špičák 110, 7. M.Walkner 102, 8. R.Weschta 89, .. 17. D.Soldát 36.

 

Třída MX1 -  1. Florent Richier, FRA, Buksa/ADOS KTM 50, 2. Martin Michek, Buksa/ADOS KTM 44, 3. František Smola, ORION-RS Petrol 40, 4. Martin Kohút, SVK, Buksa/ADOS KTM 34, 5. Jaromír Romančík, Team Max2 34, 6. Petr Michalec, ABM racing 28, 7. Michal Kadleček, KRTZ 27, 8. Jiří Čepelák, Yamaha Čepelák RT 26;

 

Stav MMR -  1. F.Richier 189, 2. M.Michek 182, 3. F.Smola 139, 4. J.Čepelák 122, 5. P.Smitka 117, 6. P.Bartoš 113, 7. J.Romančík 109, 8. M.Kadleček 96.

 

P.StarýČtvrtý závod krajského přeboru v Kaplici

Týden po velmi zdařilém třetím závodě Přeboru Jihočeského kraje, který se jel v Pacově, se jihočeští motokrosoví jezdci sešli v Kaplici. Pořadatelem závodu byl Motosport Kluky u Písku, na jejichž trati se pro průtahy schvalovacího řízení stále nedá závodit. I když byla náročná kaplická trať po nočním dešti v ideálním stavu, nepřilákala obvyklé množství jezdců, ale závody byly přesto zajímavé. Největší účast měla třída Veterán, obě třídy amatérů a obě hlavní třídy MX2 a Open, byly vždy sloučeny do společných jízd.


I společné jízdy tříd MX2 a Open měly dominujícího jezdce ve Zdeňku Blábolilovi z MX teamu Smrž, který v první jízdě odolal útoku Davida Čadka, který pak musel zvolnit pro problémy s motocyklem. David Čadek z týmu VM Motor skončil ve třídě Open druhý, třetí byl Rakušan Manuel Bermanschläger, startující za Motosport Chýnov. Manuel dnes patří k úspěšným jezdcům třídy Open v rakouském mistrovství. Čtvrté a páté místo patřilo Vladimíru Trnkovi a Janu Žužimu.  Třídu MX2 vyhrál budějovický David Soldát před Martinem Andrusivem z Jindřichova Hradce a dalším chýnovským Rakušanem, Thomasem Gerhadterem. Čtvrtý byl Jan Cimbulka a pátý Jakob Kaiser.První závod přeboru SMS – Kaplice 26.4.2014

V sobotu 26. dubna se rozjel i jihočeský Krajský přebor v motokrosu SMS Kaplice. Začínalo se jako obvykle přímo v Kaplici. Počasí bylo parádní, ale přihlášených bylo pouze 101 jezdců. To je na první závody celkem málo. Příčinou toho byl možná nedělní závod Šumavského poháru v Netolicích, každopádně důsledkem toho bylo, že se v Kaplici spojili jak třídy amatérské, tak třídy MX2 a OPEN.

Trať byla připravena dobře a na rozpravě s jezdci se řešilo spíše ono sloučení tříd, s čímž nebyl problém, neboť hodnocení bylo zvlášť a tak se aspoň zjednodušil časový harmonogram závodu.

Nejméně se dostavilo těch nejmenších, tedy závodníků ve třídě 85ccm. Bylo jich pouze osm a byli mezi nimi i dva jezdci na 65ccm, včetně jedné závodnice, Kristýny Tomíškové z Prahy. Třídu dle očekávání a zcela bezkonkurenčně vyhrál Otto Horák z Rede MX teamu, před protivínským Aloisem Vrchlavským. O třetí místo se prala trojice rakouských závodníků, nejlépe z tohoto souboje celkově vyšel teprve jedenáctiletý Marvin Salzer z Motosportu Chýnov, jehož hlavní třídou bude pro letošek zatím ještě 65ccm.

Ve třídě Veterán bylo jezdců o něco více, dalo to ale sotva na z poloviny zaplněný startovní rošt. Parádní souboje předváděli a na čele se několikrát vystřídali Martin Rybák z MX Teamu Český Krumlov a loňský jihočeský krajský přeborník Adolf Straka z Motosportu Chýnov. Prvně jmenovaný po velkých bojích viděl šachovnicový prapor dvakrát jako první a tak zaslouženě vyhrál. V cíli z něho byla vidět radost a nešetřil chválou a poděkováním směrem k pořadateli za dobrou přípravu tratě a závodů. Ve zvlášť bodované třídě byl nejlepší Zdeněk Velký z jihočeského Moto teamu Excel Racing před chýnovským jezdcem Janem Chromým. Zdeněk tak logicky vyhrál i zvlášť bodovanou třídu nad 60 let, kde bylo celkem osm jezdců. V této třídě byl druhý elegantní Jindřich Halada z Prahy, kterému na pódiu chyběla snad jen kravata.

Ve třídách Amatér se jezdci MX2 a OPEN promíchali celkem výrazně, první jízdu dokonce absolutně vyhrál nováček v této kategorii, patnáctiletý Dominik Zeman z Motosportu Chýnov. Ten se stal celkovým vítězem kategorie Amatér MX2 i když ve druhé jízdě nestačil na Martina Jozu z Dobřejovic, ten byl však klasifikován ve třídě Amatér OPEN, kde také zaslouženě vyhrál. Druhá místa brali jezdci MX teamu Český Krumlov. Ve třídě Amatér MX2 to byl Jakub Lefler, který se především ve druhé jízdě snažil dotáhnout na vítězného Dominika Zemana, což se mu ale navzdory velké snaze a částečnému stahování náskoku soupeře přeci jen nepodařilo. V kategorii Amatér OPEN pak bral stříbro Michal Adamík.

Nejrychlejší tempo vykazovali pochopitelně jezdci tříd MX2 a OPEN. Také jeli spojeni a starty se nejlépe dařily Zdeňku Blábolilovi ze Smrž MX teamu. První jízdu, při které se celkem vydatně rozpršelo, nakonec vyhrál Václav Hass z SMS Praha před Davidem Čadkem z MX Academy teamu na jihočeském stroji VM. Zdeněk Blábolil byl třetí. První dva borci se pak ale „sčuchli“ hned v prvním kole druhé jízdy na jedné z obtížných technických pasáží kaplické trati a jízdu bohužel s pohmožděninami nedokončili. Zdenek se tak stal jasným vítězem, i když úplně jednoduché to také neměl. Musel si totiž hodně hlídat drobný náskok před nestárnoucím Janem Mrázkem z Doubravice, který jel i navzdory veteránskému věku velice dynamicky a vydržel se silami vždy až do konce jízd. Honzu možná uvidíme i na pacovském MMČR v neděli 4. května, ale jestli tam opravdu vyrazí, se prý rozhodne až těsně před víkendem. Třídu MX2 nakonec vyhrál Martin Andrusiv z MX H-Racing týmu, který dojel ve druhé jízdě jako třetí absolutně.

První závod se tedy i navzdory menší jezdecké účasti vydařil a my už se můžeme těšit na ten druhý, který se pojede v sobotu 10. května v Netolicích. Jeho součástí bude i závod MMČR třídy Veterán. Tento závod se veteránům nebude počítat do seriálu KP.

Evžen Zadraži

Ruda Plch z EXTREME MOTORSPORT racing v první rozjížďce dojel na 2. místě. Ve druhé rozjížďce se mu nepovedl start a z předposledního místa po startu dojel nakonec na 4. místě a celkově skončil na pěkném 2. místě.Mezinárodní Mistrovství Rakouska v Paldau

Datum konání: 21. 4. 2014

V sousedním Rakousku startuje o prodlouženém víkendu Mezinárodní mistrovství v motokrosu. Závod se bude konat v Paldau poblíž Štýrského Hradce (Graz) na Velikonoční pondělí, 21. 4. 2014

Na trati se jedou závody jen jednou za rok tradičně na Velikonoce. Trať je vždy perfektně připravená. Nebudou chybět i čeští reprezentnti. Ve třídě MX2 pojede za Husqvarna Hinterndorfer racing Ruda Plch a ve třídě MX Open pojede Jiří Čepelák. 
První závod MMČR v Kaplici!

Datum konání: 13. 4. 2014

EXTREME MOTORSPORT racing team se připravuje na úvodní závod MMČR v motokrosu který se koná v Kaplici na Blanské kotlině. Za náš tým bude startovat Ruda Plch a Georg Haslacher z Rakouska. Oba jezdci budou startovat ve třídě MX2. Přijďte se podívat na premiéru EXTREME MOTORSPORT racing!